پول ارسال ماشین اخبار حوادث

پول: ارسال ماشین اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اجتماعی پرداخت موبایلی پول خرد تا شهریورماه ممکن می‌شود

معاون وزیر ارتباطات از هماهنگی با بانک مرکزی و صدور دستور این بانک به تمامی بانک‌ها جهت اجرای پروژه پرداخت پول خرد گوشی تلفن همراه خبر داد. 

پرداخت موبایلی پول خرد تا شهریورماه ممکن می‌شود

پرداخت موبایلی پول خرد تا شهریورماه ممکن می شود

عبارات مهم : همراه

معاون وزیر ارتباطات از هماهنگی با بانک مرکزی و صدور دستور این بانک به تمامی بانک ها جهت اجرای پروژه پرداخت پول خرد گوشی تلفن همراه خبر داد.

به گزارش مهر، نصرالله جهانگرد در نشست خبری با اعلام این خبر گفت: جهت تراکنش روی گوشی با بانک مرکزی به توافق رسیده ایم تا جهت سهولت زیاد مردم بتوان امکان نقل و انتقال پول خرد جهت خریدهای زیر ۱۰ هزار تومان نیز از طریق شبکه بانکی روی گوشی تلفن همراه فراهم شود.

پرداخت موبایلی پول خرد تا شهریورماه ممکن می‌شود

وی با بیان اینکه بر اساس آمارها بیش از ۵۰ درصد پرداخت های خرد زیر ۱۰ هزار تومان هست، افزود: بر این اساس شرایطی در حال فراهم شدن است که بازدیدکنندگان بتوانند این پرداخت ها را نیز از طریق گوشی های گوشی تلفن همراه خود و بدون اتصال لحظه ای به سیستم بانکی کشور انجام دهند؛ به این ترتیب قرار است یک حساب بانکی از سوی هر کاربر احراز شود تا بعد از پرداخت های خورد انجام شده است از سوی کاربر، یک گزارش کلی به سیستم بانکی ارائه شده است و از حساب کاربر این مبلغ تجمیع شده، کسر شود.

جهانگرد گفت: این سرویس در جهت اجرای گوشی تلفن همراه بانکینگ در کشور و تسهیل خرید و فروش اینترنتی و پرداخت پول خرد از طریق گوشی تلفن همراه صورت می گیرد و قرار است حداکثر تا دو ماه آینده و تا آخرهای شهریور ماه این پروژه جهت مردم اجرایی شود.

معاون وزیر ارتباطات از هماهنگی با بانک مرکزی و صدور دستور این بانک به تمامی بانک‌ها جهت اجرای پروژه پرداخت پول خرد گوشی تلفن همراه خبر داد. 

مشکل کسب و کارهای مالی حل شد

معاون وزیر ارتباطات همچنین از حل مسئله کسب و کارهای مالی نوپا (فین تک) با هماهنگی بانک مرکزی خبری داد و گفت: با اجرای پروژه پرداخت موبایل، فعالیت این شرکت های مالی نیز به عنوان شرکت های ثالث در خرید و فروش های اینترنتی با تعریف ضوابط مشخصی از فعالیت، شکل قانونی به خود می گیرد.

رئیس شرکت فناوری اطلاعات ایران، انتقال دیتا با سرعت و کیفیت مناسب را از جمله حقوق ابتدایی مردم و کسب و کارها در کشور بیان کرد و گفت: جهت تحقق این هدف، شبکه ملی اطلاعات، دولت الکترونیک، اصلاح فضای کسب و کارها و توانمندسازی استارتاپ ها و در نهایت صیانت از حقوق مردم طی چهار سال اخیر تعریف و اجرایی شده است است.

وی با اشاره به کارها صورت گرفته در حوزه دولت الکترونیک و دولت گوشی تلفن همراه گفت: با برطرف شدن مقدمات فنی و حقوقی به زودی نسخه موبایلی دولت الکترونیک با ارائه حدود ۳۲ خدمت به مردم فعال می شود.

پرداخت موبایلی پول خرد تا شهریورماه ممکن می‌شود

جهانگرد از مصوبه دولت جهت نظام مند کردن پرداخت الکترونیک مطابق با نظام استعلامات مالی دولت خبر داد و گفت: بر مبنای این مصوبه، اسناد پرداخت های الکترونیکی در نظام مالی کشور به گردش درمی آید و مصوباتی جهت اجرای آن صورت گرفته که امیدواریم تا آخر امسال بخش اعظمی از پرداخت های خدمات الکترونیک روی گوشی تلفن همراه قابل انتقال باشد.

مرکز توانمندسازی کسب و کارهای نوپا در ۳۰ استان تأسیس شد

معاون وزیر ارتباطات از هماهنگی با بانک مرکزی و صدور دستور این بانک به تمامی بانک‌ها جهت اجرای پروژه پرداخت پول خرد گوشی تلفن همراه خبر داد. 

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اصلاح فضای کسب و کار، از تأسیس مرکز توانمندسازی استارتاپ ها در ۳۰ استان و بر پایه ایجاد وقت شغلی و تسهیل گری فضا جهت این فعالیت ها خبر داد.

وی گفت: ایجاد وقت های شغلی با همکاری وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت، شرکت امور استخدامی و معاونت علمی جهت کسب و کارهای نوپا در دستور کار واقع شده است است و مطابق با برنامه مصوب جهت سال ۹۶، ۱۳۰ هزار وقت شغلی ترکیبی و نیز ۹۶ هزار وقت شغلی مستقیم به وزارت ارتباطات وظیفه شده است است.

پرداخت موبایلی پول خرد تا شهریورماه ممکن می‌شود

سرعت اینترنت به ۱۰۰ مگابیت در ثانیه می رسد

جهانگرد با اشاره به شاخص های توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات به واسطه ایجاد شبکه ملی اطلاعات در کشور گفت: هم اکنون ۴۰ میلیون دسترسی به گوشی تلفن همراه باند پهن و ۱۲ میلیون دسترسی به اینترنت ثابت باند پهن به ثبت رسیده است و برآورد می شود که با زیاد کردن میزان دسترسی از طریق فیبر نوری، شاهد رشد شتابان شبکه دسترسی پرسرعت، در این حوزه باشیم.

رئیس شرکت فناوری اطلاعات کشور عزیزمان ایران ادامه داد: برآورد شده است بود که تا آخر برنامه پنجم به سرعت ۲ تا ۴ مگابیت برسیم که هم اکنون این سرعت به بیش از ۱۰ مگابیت رسیده هست. همچنین در برنامه ششم آینده نگری سرعت ۲۰ مگابیت در ثانیه را داریم که با توجه به رشد سرعت دسترسی از طریق شبکه های موبایل، آینده نگری می کنیم به آسانی ارتباط ۱۰۰ مگابیت جهت مبادلات ترافیک دیتا تا آخر برنامه ششم داشته باشیم.

وی تصریح کرد: هم اکنون ۱۲۰۰ شهر تحت پوشش شبکه ارتباطی کشور واقع شده است است و آینده نگری می کنیم تا آخر سال تمامی شهرها به نسل چهارم گوشی تلفن همراه مجهز شوند.

مسئولیت محتوا در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … با تولیدکننده آن است

جهانگرد همچنین با اشاره به مصوبه اخیر شورای عالی اینترنت جهت ساماندهی اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … گفت: از آنجایی که در این محیط، بعضی عرضه کنندگان کسب و کار وجود دارند، در مصوبه اخیر شورا، پلتفرمی دیده شده است است که مسئولیت کاربر و مشتری را از نظر حقوقی و قضایی در حوزه تأمین محتوا جدا می کند.

معاون وزیر ارتباطات اظهار داشت: مطابق با این مصوبه، مسئولیت تولید محتوا بر عهده دارنده شبکه اجتماعی نیست و مسئله به عهده خود تولیدکننده است.

وی همچنین از احراز هویت به کسب و کارهای اینترنتی خبر داد و گفت: با اجرای این طرح، فعالیت کسب و کارها ضابطه مند شده است و خرید و فروش غیرمجاز صورت نمی گیرد.

جهانگرد از ارائه گزارش ارزیابی وبگاه های دولتی به شورای اجرایی فناوری اطلاعات و مدیر آن که معاون اول مدیر جمهور هست، خبر داد و افزود: این گزارش آماده ارائه به دکتر جهانگیری است و ما در آن پیشرفت و فعالیت دستگاه ها را جهت داشتن وبگاه های ارائه خدمات اعلام کرده ایم.

رئیس شرکت فناوری اطلاعات کشور عزیزمان ایران با اشاره به نقش مؤثر محمدجواد آذری جهرمی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در توسعه دولت الکترونیک و عملیاتی شدن شبکه ملی اطلاعات و تحقق برنامه های مد نظر در این بخش گفت: کارنامه وزارت ارتباطات در شبکه ملی که هم راستا با تکالیف و زمانبندی مد نظر انجام شده است هست، محصول همکاری همه فعالان وزارت ارتباطات به خاص مهندس جهرمی است و امروز که ایشان از سوی مدیر جمهور به عنوان وزیر پیشنهادی این وزارتخانه اعلام شده است اند، باید از ایشان حمایت صورت بگیرد.

واژه های کلیدی: همراه | فعالیت | برنامه | اطلاعات | الکترونیک | الکترونیکی | وزیر ارتباطات | شبکه ملی اطلاعات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs